Przeskocz do treści

Obudowa LCD Prusa i3


Jaki pisałem w jednym z wcześniejszych wpisów, do mojego reprapa dokupiłem sobie moduł LCD 12864. Gdy już go podłączyłem i pobawiłem się guziczkiem i pokrętłem postanowiłem wydrukować obudowę LCD, która schowa czułą elektronikę przed oczami chochlików złośników.

Jakiś czas nie mogłem się na nic zdecydować, zaś samodzielny projekt nie wchodził w grę z różnych powodów. Dopiero po kilku dniach poszukiwań (ale niezbyt nachalnych) udało mi się znaleźć to czego szukałem.

Pablo Gil wykonał robotę znakomicie poprawiając oryginał i udostępniając swój projekt. Obecna wersja w jego wykonaniu pasuje idealnie do sterowania LCD 12864.

Sam wydruk nie jest skomplikowany, nie wymaga podpór, specjalnego traktowania ani innych udziwnień. Trwał u mnie w sumie 6h przy wypełnieniu 100% i warstwie 0.2mm. Oczywiście był to jeden z moich pierwszych wydruków i musiałem coś spier... wydruk się odklejał na rogach i popękał w 2 miejscach na ściance pionowej. Drugie podejście było lepsze, bo już nie popękał, ale i tak się odkleił. Się nauczę to poprawię.

Poniżej zamieszczam galerię zdjęć z pracy.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *