Dziedzictwo


Przed Wami jedna z licznych ksiąg, znajdująca się na Indeksie formalnie nieistniejącej Inkwizycji. Być może zaciekłość pościgu za nią tłumaczy plotka, iż wykradł ją jeden z jezuitów, uprzednio dokonując tłumaczenia?

Fragment listu ojca Valdeza, jezuity, 1580 AD:

„…podczas dyskusji z jednym z Indian dowiedziałem się o pewnej intrygującej historii. Gdy stało się jasne, że Korona Hiszpańska przywróci Bogu i Najświętszej Panience pogańskie gniazda tego bezbożnego kraju, książę Atahualpa zaszył się w dżungli. Jego przodkowie byli potężnymi czarownikami. Zebrał wszystkie ich demony i zaklął je w tym, co biali kochają najbardziej – w złocie. Pozwolił zabierać je białym diabłom za ocean, by niszczyło ich dzieci i dzieci ich dzieci. Ohydne praktyki, których się podjął, zbliżyły go do demonów. Ludzie zaczęli się go obawiać. Porywał tak białych, jak nawet współplemieńców do ukrytej w dżungli świątyni i składał ich w ofierze demonom. Siły zła zainteresowane były szczególnie intelektualistami i arystokratami.

Gdy demony poprzez złoto mogły się przenieść do Europy, ich sługi, czempioni księcia, zabili wszystkich niewolników i inżynierów. Bezskutecznie wysyłano wyprawy w poszukiwaniu złota i grzeszników, lecz nic nie znaleziono, a wielu pobożnych konkwistadorów pozostało w dżungli na zawsze. Uznano w końcu tę historię za wymysł miejscowych, wynikającą ze zbyt łagodnego nawracania.”

Pomysły

W pewnym państwie obserwuje się wzmożoną aktywność seryjnych i masowych morderców. Twierdzą, iż nakazuje je im „Pani ze Słońca”. Jeden z nich ,maluje jej podobiznę – to Izabela Kastylijska. Każdy z nich miał przy sobie hiszpańskiego dublona z jej wizerunkiem. Odbieranie go podczas aresztowania owocowało niewytłumaczalnym skruszeniem kajdanek, napadem szału i mordowaniem policjantów. Kto po ponad 500 latach wydobył skrzynię monet z amerykańskiego złota? Jakie demony w nim zaklęto?

Demony były sługami Hastura, które zakończyły już swą misję rozkładu cywilizacji prekolumbijskich i udały się do Europy. Postanowiły działać na rzecz dobrobytu i medycyny, czym postarzyły społeczeństwo. Drugim etapem jest napuszczenie na osłabioną Europę mahometan. Demony mają nadzieję, że zetknięcie się z bogactwem i konsumpcyjnym stylem życia spowoduje entropię ich dusz. Słudzy Hastura muszą polować na osoby rzutkie, awanturnicze, na wizjonerów, osadzać ich w szpitalach lub 2 metry pod ziemią.

Tradycyjnie posługują się wizerunkiem dublona – złoto umożliwiło im uzyskanie potęgi. Dublon lub przeklęte złoto ma też moc magiczną – demon z nim związany może się pojawiać tam, gdzie on jest. Można go wezwać i uwięzić w Znaku Starszych Bogów.

Lotnik i poszukiwacz skarbów odnalazł na Jukatanie ruiny świątyni, lecz rozbił się podczas próby lądowania. Ekspedycja ratunkowa odnalazła ślady ciągnące się do starych ruin. Lecz ludzie zaczęli zdradzać objawy omamów i halucynacji – zapewne jest tu specyficzne nagromadzenie jakichś roślin. Potrzebna jest większa ekipa, która wyciągnie lotnika i ekipę ratunkową spośród obłąkańczych szeptów duchów i z pazurów nieumarłych robotników Atahualpy. Jeszcze jedno. kim są jego czempioni?

Michał Próchniak


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *