Przeskocz do treści

Kryształowa transmisja


Historia:

W szale powojennego boomu urologicznego niczym nadzwyczajnym nie było pojawienie się w 1954 roku przedmiotu, który po głośnej i krótkiej kampanii wyszydzającej zniknął z łam gazet. Zastanawiające, że zarówno zapisy z niego, jak i właściciel zniknęli równie szybko.

Dennis Barrett był elektronikiem i radioastronomem amatorem. Jego marzeniem było odkrycie mogące dorównać obserwacji Plutona w 1930 przez również amatora, Tombaugha. Wśród jego zbiorów było stare, kryształkowe radio. 23.06.1954, w dzień przesilenia letniego, zauważył jego cichutkie brzęczenie. Transmisję – rytmiczne, zdecydowanie nienaturalne dźwięki – nagrał i rozszyfrował z kodu binarnego na łacinę. Przekład na angielski został dokonany przez jego znajomego, bibliotekarza Bena Atkinsa. Nie była to jednak jeszcze cała wiadomość.

Transmisji towarzyszyła przepiękna, cicha melodia, którą udało się zarejestrować na płycie gramofonowej. Atkins, słuchając jej, doznał wizji, po której miał przeczucie, iż kod binarny można odszyfrować nie tylko jako ciąg słów, a intencje nadawców nie są czyste.

Po zniknięciu Barretta Atkins skorzystał z bezpiecznego miejsca u swego kolegi ze studiów w Miscatonic University. Przygotował wówczas zestaw – zapisy graficzne kodu i melodii, przekład na łacinę i przekład na angielski. Tak przygotowany materiał pojawił się w kilkunastu egzemplarzach jako „Kryształowa Transmisja”.

Zawartość:

Atkins opisał historię rejestrowania i odczytywania zapisu, okoliczności towarzyszące zaginięciu Barretta oraz możliwe interpretacje obu tych tematów. Autor jest przekonany, że istnieje rządowy program, zajmujący się kontrolowaniem tematu UFO, usuwaniem opisów prawdziwych i preparowaniu fałszywych, opisuje również tajnych agentów. Sygnał nadano z Księżyca, a uczyniła to rasa, która przedstawiła się, jako pochodząca z Zeta Retikuli. Jednak melodia i wizja ze struktury określiła jej pochodzenie jako inne, niż podawane w kodzie binarnym

Sygnał został spreparowany przez Mi-Go jako element eksperymentu na ludziach. Zawarto w nim treści działające na podświadomość. Jako Retikulanie znani są Majestic, z którą zawarli Umowę o Współpracy w 1981. Używają kryształów jako medium najbardziej odpowiedniego do przekazywania swych idei (krystalomancja w przeszłości, New Age obecnie).

Z tych samych powodów kryształów używają ludzie z Kn’Yan. Kilka milionów lat temu zeszli do podziemi, by uciec przed Mi=Go. Grzyby , zwane przez ludzi z Kn’Yan Latającymi Wężami, pozbawiły większość pozostałych ludzi mocy parapsychicznych, by spowolnić rozwój ich samoświadomości i uczynić wygodnymi obiektami eksperymentów. Do tej pory ludzie z Kn’Yan utrzymywali izolacjonizm, lecz wobec zwiększonej, od 1947, aktywności Grzybów na Ziemi, postanowiły zaangażować się. Zakłócenie przesłania kryształu było jednym z ich posunięć.

Mechanika:

Mity Cthulhu 0/1k6PP lub 1k6/2k6 za wysłuchanie kodu binarnego (warunkowanie Mi-Go)
Czary: Nawiązanie kontaktu z Ludem Kn’Yan
Mnożnik czaru: zapis dźwiękowy *3
Krzyżyki: nasłuchiwanie (wersja dźwiękowa), język Kn’Yan (wersja dźwiękowa), historia

Michał 'Jedwab' Próchniak


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *