Przeskocz do treści

Słowem wstępu


Cold is the winter snow falls down
Mystical lights dance in the sky to the winds of night
Spell of the nature fill all my soul
Kiss with your wonderful song my land with love

Rhapsody - Rage of the winter

Tak więc trzymasz przed swymi oczyma drugi numer Nawii. Czeka na Ciebie kolejna porcja artykułów, kolejna dawka “erpegowych” sposobów na umilanie sobie i innym życia.

W drugim numerze serwujemy Wam kolejną dawkę opowiadań – druga część opowiadania Spisek, oraz bardzo intrygujące opowiadanie “Ostatni dzień, ostatnia noc”. Może nie będę się nad nimi rozwodził tylko polecę lekturę, gdyż są to teksty naprawdę znakomite.

W “dwójce” w końcu znalazł się długo zapowiadany świat In Tenebris autorstwa Riana. Pisałem już o nim nie raz, tak jak nie raz mówiłem, że bardzo wielkie nadzieje w nim pokładam. Nie chcę się powtarzać. Sprawdź, czy podzielasz ze mną to oczekiwanie.

Z typowo “erpegowych” tekstów mogę polecić przygodę do Wilkołaka oraz teksty w dziale Zew C'thulhu. Michał jak zawsze w bardzo ciekawy i przystępny sposób przedstawia nam swoje pomysły i rozwiązania dotyczące tego systemu.

Tak w wielkim skrócie zarysować mogę zawartość Nawii. Wielu tekstów nie wymieniłem, lecz wierzę, iż uważny czytelnik dopatrzy się ich wartości i doceni trud autora. Ja jednak chciałbym zmienić odrobinę temat.

Jak wszystkim wiadomo grudzień to dość specyficzny miesiąc dla magazynów. Pierwszą sprawą jest koniec roku, czas na rozważania nad strategią na nowy rok. W styczniu trzeba sporządzić bilans minionego roku. Lecz nie praca w grudniu jest najważniejsza. Zdecydowanie ważniejsze są święta. Właśnie z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia chciałbym wszystkim czytelnikom w imieniu całej redakcji magazynu Nawia, życzyć pogodnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz spokojnego snu po hucznej zabawie sylwestrowej jaka z całą pewnością nas czeka.

Życzę miłej lektury
Redaktor naczelny Nawii
Marek 'Rasgan' Bednarczuk


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *