Vito don Lucci


Ojcem Vita był Sony Fabiani, prawa ręka Tomyego Cartagnioli. Vito szczerze nienawidził ojca za zło jakiego doświadczał z jego strony. Pewnego wieczoru gdy Sony wrócił ze spotkania towarzyskiego (jak zwykle pijany) uderzył żonę Martę. Vito słysząc płacz matki nie wytrzymał. Wziął sztylet i z wielkim okrucieństwem zaszlachtował ojca. Jako, że Sony był bardzo potrzebny rodzinie, a Vito zabił go z zimną krwią i w dodatku bez pozwolenia “ojca” musiał uciekać i to bardzo szybko. Vito udał sie na południe kraju, gdzie nie sięgały wpływy rodziny Cartagniolich. Dla względów bezpieczeństwa zmienił również nazwisko na Lucci.

Na południu Vito najmował się jako złodziej i płatny zabójca. W wieku 20 lat miał już tyle ofiar na swoim koncie co nie jeden zawodowy morderca. Jego skuteczność i niewygórowana cena przysporzyły mu sławy. Pewnego sobotniego wieczoru Vito otrzymał zlecenie na głowę tutejszej rodziny – Johnego Zaze. Vito zauważył w tym swoją wielką szansę. Przyjął więc zlecenie i udał sie z nim do Zazy by powiadomić go o tym fakcie. W imię wdzięczności Zaza kazał mu zabić zleceniodawcę i przyjął go w swoje szeregi. Od tamtego czasu Vito był “żołnierzem” w szeregach Zazy i robił to co potrafił najlepiej – zabijał na zlecenie. Inteligencja, doświadczenie i sumienność w wykonywaniu obowiązków pozwoliły mu się szybko piąć w górę po szczeblach “rodzinnej kariery”. Vito zyskał posłuch i szacunek kolegów, a zdolności przywódcze i charyzma znajdowały zastosowanie w coraz to nowszych bardziej odpowiedzialnych zadaniach.

W 4 lata po przyjęciu do rodziny don Zazy Vito miał zająć się negocjacjami mającymi doprowadzić do pokoju pomiędzy rodzina Zaza i Listori. Vito jak zwykle bardzo poważnie podszedł do nowego zadania. By ułatwić sobie zadanie rozkochał w sobie córkę don Listori – Magdalenę. Pech jednak chciał, że i on się zakochał. Vito doprowadził do zawarcia pokoju między rodzinami i ożenił się z Magdą. Nowożeńcy dostali pozwolenie na założenie nowej rodziny i dostali teren na wschodzie, dawne terytorium Dagorich.

Niestety nieuregulowany stosunek do przeszłości i pech wciąż prześladował Vita. Kilka dni po przeprowadzce do nowej siedziby odnaleźli go ludzie Cartagniolego. Zabili jego żonę zanim dopadli ich ludzie Vita. Nieszczęśnik załamał się po utracie ukochanej. Był zdruzgotany tym co się stało i w dodatku bardzo się zmienił. Zostawił rodzinę pod kierownictwem najlepszego przyjaciela, a sam udał się mścić za to co mu zrobiono.

W wieku 27 lat Vito wyruszył z zamiarem zabicia każdego, kto ma jakąkolwiek styczność z rodziną Cartagniolih. Vito podróżował po kraju i mordował synów, córki i pracowników rodziny Cartagnioli. Lecz gdzieś pomiędzy kolejnymi zabójstwami Vito zakochał się w Millie, przepięknej kobiecie żyjącej ze złodziejskiego fachu.

Millie i Vito przemierzali całą Tillee w poszukiwaniu morderców żony Vita. Millie doskonale rozumiał co czuje Vito i chciała mu w tym pomóc, gdyż bardzo go kochała. Charyzma Vita oraz uroda Millie ściągnęła do ich towarzystwa kilku rzezimieszków. Grupa się rozrastała. Z początku tylko rabowali i zabijali podróżnych na szlaku. Z czasem zaczął ich ścigać organ prawy, a za ich głowy wyznaczano coraz to wyższe nagrody. Vito postanowił więc udać sie na wschód. Na krucjatę, by pod pozorem świętej misji powiększyć swój majątek, a jednocześnie dać upust swojej żądzy mordu oraz by sytuacja w kraju przycichła.

W chwili obecnej Vito i Millie wraz ze swą czterdziestoosobową drużyną znajdują się gdzieś w okolicach granicy z państwami Muzeumanów. Wczorajszego wieczoru zatrzymali się w jednej z przygranicznych wiosek by się posilić, rabować, gwałcić, całkiem możliwe że i morderstwa chodzą im po głowie.

Sony Fabiani jak już wspomniałem był ojcem Vita i prawą ręką głowy rodziny. Do obowiązków Sonyego należało doradztwo finansowe, dyplomacja oraz zastępstwo samego Pana Cartagnioli podczas nieobecności. Sony był także doskonałym adwokatem na usługach rodziny, do której należał. Niestety ojciec Vita był bardzo wybuchowym człowiekiem, w dodatku był alkoholikiem. Sony dobrze się sprawował więc wybaczane były mu jego winy. Nikt nie zwracał uwagi na to, że bił swoją żonę i jedynego syna.

Tomy Cartagnioly jest głową rodziny Cartagniolich – jednej z najbardziej wpływowych rodzin na północy kraju. W rękach Tonyego spoczywa duża część banków, prawie wszystkie domy rozpusty, kasyna, nielegalne biura zakładowe, dziuple złodziejskie i wiele innych nielegalnych instytucji leżących na jego terenie.

Millie (po prostu Millie) jest przepiękną kobietą. Ma długie kruczoczarne włosy i brązowiutkie oczy. Nie jest zbyt wysoką dziewczyną, lecz jej figura po prostu zniewala. Duże i kształtne piersi są delikatnie zakryte białą bluzką ozdobioną dużą ilością srebrnych cekinów. Skórzane spodnie są dobrze skrojone i podkreślają jędrność jej ud i pośladków. Millie ciało ma gibkie i zwinne, tak jak na złodziejkę przystało. Znakomicie jeździ konną i tańczy. W walce posługuje sie dwoma długimi nożami.

Wygląd Vita don Lucci

Vito jest dość wysokim mężczyzną (około 185cm). Ma pociągłą twarz o ostrych typowo włoskich rysach. Włosy są czarne, kręcone, bardzo krótko przystrzyżone. Spod równie zadbanych brwi spoglądają bystre zielone oczy. Jego ciało nie jest zbudowane jak ciało osiłka, lecz jest raczej wątłej budowy. Jest to jednak bardzo mylące gdyż pod żylastą sylwetką kryją się mięśnie iście stalowe. Siła i doświadczenie bojowe Vita jest owocem walki jaką toczył on od małego. Vito wprawnie posługuje się sztyletami i kiścieniem, lecz jego ulubioną bronią jest rapier, z którym potrafi zrobić prawie wszystko. Vito jest niesamowitym szermierzem.

Zasady specjalne

Jeśli ktoś zabije Millie Vito i jego ludzie wpadają w szał. Stają się bezwzględnymi maszynami do zabijania nie przebierającymi w środkach. Zabójca Millie musi zginąć i to w męczarniach. Nie liczą się metody ani cena, liczy się tylko to, że że Millie będzie pomszczona.

Vito walczy rapierem i sztyletem jednocześnie w dość nietypowy sposób. jego ruchy są szybkie i proste, bez żadnej finezji, a jednocześnie niesamowicie skuteczne. ten styl walki jest dość uciążliwy dla przeciwnika ponieważ Vito nie boi się odnieść ran i często walczy niczym berserker, lecz w pełni panuje nad sobą. Jeśli jednak Vito wpadnie w szał, wyciągnąć go może z niego tylko Millie.

Jak odegrać Vita? To czarny charakter. Jest złośliwy i przepełniony czarnym humorem. Zabija często dla zabawy, gwałci i klnie. Krótkie opowiadanie związane z osobą Vita przewiduję na numer trzeci.

Marek ‚Rasgan’ Bednarczuk


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *